Je třeba počítat s tím, že ne každému vyhovuje vše. Někdo má od přírody krásné, husté, dlouhé řasy, ale nejspíš většina z nás bude mít s řasami nějaký problém.
Proto nedejte na názory některých blogerek, které hodnotí různé výrobky pouze na základě svých subjektivních pocitů. To co vyhovuje jednomu, nemusí zásadně sedět jinému.
V praxi je to tak, že si musíme opravdu „na vlastní kůži“ vyzkoušet větší množství řasenek různých značek, než narazíme na tu svoji favoritku.
Obchod
Při výběru řasenky se vyvarujte nákupu příliš levných produktů, vyjma různých akcí a slev, u kterých není možno zjistit složení a jsou pochybného původu.
Můžete si tím přivodit dokonce zdravotní potíže. Sledujte pečlivě údaj o trvanlivosti a také si všímejte, zda-li již někdo před vámi řasenku neotvíral.
Zásadně se tak může zkrátit doba použitelnosti od prvního otevření. Tento údaj najdete v anebo vedle symbolu otevřené nádobky na krém, bývá uveden v měsících nebo rocích, např. 6 M (tzn. 6 měsíců a to je doba, po kterou si výrobek zachovává své vlastnosti od prvního otevření).
Životnost
Mějte na paměti to, že trvanlivost řasenky je maximálně půl roku. Po této době by se měla vyhodit.
Pakliže Vám řasenka po pár měsících začíná vysychat, žmolkovatět, drolit se, bude to zpravidla zapříčiněno tím, že s řasenkou špatně zacházíte nebo ji nevhodně skladujete a ne vadou výrobku.
Řasenka by se měla uchovávat, tak jako všechny ostatní kosmetické produkty, na chladnějším stinném místě, rozhodně ji nevystavujeme na slunci, v koupelně, kde je vyšší vlhkost vzduchu nebo poblíž topení.
Manipulace
Jak jsme již zmínili v článku Jak správně používat řasenku ,kartáčkem v řasence zásadně nepumpujeme, tak jak to má ve zvyku mnoho žen.
Dovnitř se tím vhání vzduch, který způsobuje vysychání hmoty, navíc je větší pravděpodobnost vniknutí bakterií, které mohou následně způsobit oční problémy.
Pokud potřebujeme dostat na kartáček více hmoty, lepším řešením bude uzavřenou řasenkou několikrát zatřepat, případně obrátit dnem vzhůru a sklepnout směrem dolů.
V případě, že konzistence hmoty již není ideální, můžete spodní část řasenky na chvíli namočit do teplé vody.
Dávejte ovšem pozor, aby se voda nedostala dovnitř. Dbáme na to, abychom po každém použití řasenku důkladně uzavřely.
Některé obaly řasenek jsou vybaveny tzv. aretací, pojistkou, tzn. při úplném dovření – zašroubování, obal zaklapne. To ovšem neznamená, pokud tímto obal není vybaven, že je méně kvalitní. Vždy však dbáme na důkladné zašroubování.